שיתוף הפעולה בין נגר לבין מעצב רהיטים

הנגר הנו הזרוע המבצעת של חברת עיצוב רהיטי יוקרה. מעצב הרהיטים, בדומה לארכיטקט, חושב על דגם הרהיט משיקולי תכנון צורני, תוך התייחסות מדוקדקת גם לסוגי החומרים. גם מעצב רהיטים וגם אדריכל בניין לומדים, במסגרת מסלול הלימודים שלהם, אודות תכונות החומרים אשר הם צפויים לעבוד עמם. יחד עם זאת, הידע שלהם אינו מדוקדק כמו הידע של מהנדס הבניין בענף הבנייה או של הנגר בענף העץ. הם בקיאים בחומרים שהם עובדים איתם יותר מכל אדם אחר, שכן אם לא כן, הם לא יכולים לעבוד בתחום במסירות ואחריות.

עיצוב חדרי ארונות
 
שלב התכנון
 
בשלב התכנון – מעצב הרהיטים חושב על גוף הכורסא, הספה, השולחן או הארון, תוך התייחסות לצבעים ולחומרים, ורישומם על נייר שרטוט. כאשר הנגר מקבל את הדגם הוא יכול לקבלו או על שרטוט או על מקט בדומה לתחום האדריכלות. הוא יידע מיד האם החומרים אותם תכנן המעצב אכן יעשו את העבודה מבחינת תחזוקה או שמא מומלץ לשנות את הרכב החומר. הוא יחזיר למעצב את חוות דעתו.

סלונים מעוצבים
 
נימוקי המעצב להחלטתו
 
המעצב יכול לקבל את המלצות הנגר או לנמק מדוע הוא סבור שהחומר שהוא בחר יהיה עדיף. יצוין כי התבטאויותיו הן עיצוביות גרידא, שכן הנגר, כאמור, בקיא יותר בסוגי עצים כשזה מגיע לעמידות. לדוגמה: מתכננים ריהוט גן. המעצב בחר בגזע עץ האלון ליצירת הרהיט. הנגר מתריע בפני המעצב שזה לא ישרוד תנאי חום וקור. יש לבחור בעץ מסונתז או בעץ שידוע שגם במצבו הטבעי הוא עמיד לתנאי חוץ:
למשל עץ הטיק. אפשרויות המעצב בדוגמה זו:
 
1. להתעקש על החלטתו – עליו להסביר מדוע הערך העיצובי של יצירתו עולה על חסרון העמידות.
 
2. להסכים עם הנגר – לקבל את המלצות הנגר, ואף להוסיף להן נדבכים לשיפור מראה הרהיט.

חדרי שינה מעוצבים
 
גיבוש הרהיט בצורה סופית
 
המעצב יציג לנגר את החלטתו הסופית לאור התיקונים שעבר הרהיט המתוכנן. בהינתן שהנגר מאשר שהרהיט עמיד ובר שימוש הוא יתחיל לעבוד עליו הלכה למעשה ויציג אותו למעצב בסיום. לרוב, נדרשים תיקונים וחידודים על מנת להדגיש עוד יותר את המראה המעוצב אשר ראה המעצב לעיני רוחו. 
 
שיתוף הפעולה בין נגר לבין מעצב רהיטים
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם