טיפים לתחזוקה ושמירה על רהיטים העשויים מעץ

 

רהיטים מתחוזקים עם שמןכשאנו חולמים על רהיטים, אנו רואים בדמיון רהיטים העשויים מעץ המאפשרים לנו לעבור משגרת היום הלחוצה לתוך עולם נינוח יותר המשרה אווירה כפרית. למעשה עץ הוא חומר הכולל בתוכו מגוון רחב של אפשרויות עיבוד, גוונים שונים, כאשר הוא נאמן במיוחד לסביבה. איך שמורים על ריהוט מעץ? בעזרת אהבה ותשוקה לעיצוב, אך לא רק.

 

באמצעות שמנים טבעיים או ווקס

 

אין בית בישראל בו לא ניתן למצוא רהיטים מעץ. העץ נחשב לאחד מחומרי הגלם  האיכותיים ביותק בעיצוב הבית בשל תרומתו לאווירה הנעימה בחלל. ספות, כיסאות, כורסאות או שולחנות - הבית מלא ברהיטים מעץ מאפשר לנו לשקוע לתוך אווירה כפרית ונינוחה. אם יש דלת עץ ישנה - אפשר לשמור עליה באמצעות שימוש בשמנים טבעיים או ווקס.
 
בשונה מחומרים אחרים המשמשים לבניית רהיטים, עץ הוא חומר טבעי המגיע מהטבע במצב גולמי ובעיבוד מינימאלי, מה שתורם לאווירה הכפרית והנעימה הנכנסת הביתה כתוצאה משילוב העץ בבית. ריהוט עץ נושא איתו את החיים של החומר ובכך טמון סוד הקסם שלו.
 
אמנם בעץ יהיה ניתן להבחין בפגמים ובשינוי בטקסטורה ואף תיתכן היווצרות של סדקים, אבל דעו כי לא מדובר בפגמים אלא בחלק מהאופי של העץ. כיצד נשמור על מראה עץ יפה לאורך זמן רב? נדאג לשמן אותו באמצעות שמנים טבעיים או ווקס הנספגים בעץ ומאפשרים לו לנשום.


 
שימוש בלקה

 

כאשר מדובר על רהיטים הנמצאים בחוץ, ההמלצה שלנו היא להגן על העץ בשלוש שכבות של לקה על בסיס מים, כאשר כדאי לחזור על התהליך פעם בחצי שנה עד שנה.
 

תיקון פגמים בהתאם לצורך

 

רהיטי עץ כמו ארונות הזזה מעץ הפכו למבוקשים מאד בשנים האחרונות. היות וישנם רהיטים מסוגים שונים, אנשים יכולים לבחור רהיטים מעץ מסוגים שונים. אך לעיתים קורה מצב בו יש צורך לתקן את הפגמים שנוצרו בעץ במהלך הזמן. תיקון פגמים בזמן יסייע לנו לשמור על העץ לאורך זמן רב, דבר שיחסוך לנו כסף רב על רכישת רהיטים חדשים לבית.
 

ארונות ספרים


רבים מודעים ליופיו של העץ הניתן לצפייה בכל שכבה ושכבה אך על מנת לשמור על רהיטים מעץ כדאי להשקיע בצביעה מחודשת. במידה ומתגלה כתם- שיוף, מאפשר לחשוף שכבה נקייה ויפה של העץ. בשל היכולת לחדש את מראה העץ, ניתן לזכות בריהוט גן מעץ מלא המשמש אותנו לתקופה ארוכה וגם תורם לאיכות הסביבה.


 
לא להניח כלים כבדים


דבר נוסף שיש לעשות על מנת לשמור על מראה הרהיטים הוא להימנע מהנחת כלים חמים או רטובים על העץ, זאת כדי לא ליצור סימנים.

 

הגנה מפני מזג האוויר


השמש בישראל זורחת בכל ימות השנה, דבר המשפיע על רהיטים מעץ. הקרניים של השמש משנות את צבעו של העץ וגורמות לו לאבד מיופיו. מיקום הרהיטים במקום מואר ישנה את גווניו ויוביל לתנאי יובש קיצוניים. לפיכך, יש למקם את הרהיטים הרחק מהחלונות.

 

 

טיפים לתחזוקה ושמירה על רהיטים העשויים מעץ
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם