מהם היתרונות של עיצוב מעץ בבית

 היתרון הגדול ביותר של עיצוב מעץ הוא עמידות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא חומרי גלם סינתטיים, זכוכית, אלומיניום או אפילו פלדה, חשופים יותר לנזקים מאשר עץ. הסיבה לכך קשורה ליכולת של העץ להגיב אל הסביבה. במידה ומדובר על עץ טבעי ברמה גבוהה, ניתן ליהנות ממראה מרשים ויוקרתי שלו לאורך שנים רבות. ההשקעה בעץ נחשבת משתלמת והיא אידיאלית עבור בעלי בתים ומשרדים. בנוסף, בשנים האחרונות החלו מעצבי פנים להמליץ על שילוב בעץ גם בעיצוב חוץ ועבור ריהוט. 

 
עוד יתרון של עיצוב מעץ בבית הוא הטמעה של העדפות אישיות. קל לעבוד עם העץ, לשנות את הצורה שלו, למחזר רהיטים ישנים או לצבוע אותו מחדש בהתאם לדרישות ספציפיות. העץ מלווה את התחום של עיצוב הפנים כבר שנים רבות והוא לא מאבד את מקומו בפסגה. 
 
 
עיצוב מעץ בחלל פנים, חוץ ובעזרת פריטי ריהוט
 
יש הרבה דרכים להביא לידי ביטוי את היתרונות של עיצוב מעץ. הדרך הפופולארית ביותר היא לשלב סגנון כזה של עיצוב בחלל הפנים. הדגש העיקרי כאן הוא על המטבח, על חדרי הסלון ולעיתים גם על חדרי השינה. בבתים גדולים רצוי לבחור בעץ לחלל הכניסה, על מנת להעניק רושם אקסקלוסיבי ולייצר אווירה נעימה וחמה. מנגד, בדירות קטנות יותר או לחילופין בבתים שכורים יש אפשרות לשימוש בעץ בתור פתרון ריצוף, חיפוי קירות או פרופיל למשקופים.
חלל הפנים הוא לא המקום היחיד בו ניתן להשתמש בעיצוב מעץ. זהו חומר גלם ורסטילי, עמיד, מיוחד ובעל חשיבות סמלית גדולה.
 
קשה להתעלם מהנוכחות של העץ בתוך הבית ולכן מעצבי פנים משתמשים בו לעיתים קרובות גם במהלך עיצוב חוץ. הדוגמא המושלמת לניצול היתרונות של העץ היא דקים למרפסת, לגינה או לגג. דקים מעץ מחזיקים מעמד לאורך שנים, התחזוקה שלהם פשוטה וקל לנקות אותם גם לאחר חשיפה ממושכת לשמש או לתנאי מזג אוויר קיצוניים. מעבר לכך, כדאי להזכיר שכל היתרונות של עיצוב מעץ בבית מופיעים גם בפריטי ריהוט. למשל דלתות מעץ מלא שולחנות, כסאות, פינות אוכל ופינות ישיבה מעץ משנים לחלוטין את המראה של החלל. 
 
למטבחים מעוצבים מעץ מלא: http://www.cedar-kitchens.co.il
 
כמה עולה לעצב את הבית עם עץ איכותי?
 
מבחינת מחירים, שימוש בעץ לצורך עיצוב הבית לא חייב להיות יקר יותר מאשר שימוש באלומיניום, מתכת או ברזל. בשלב הראשון כדאי להתייעץ עם מעצבי פנים לגבי הפתרון האסתטי ההולם את ההרמוניה בחלל. בשלב השני רצוי להשוות בין סוגים שונים של עץ על פי פרמטרים כגון תנאי אקלים, רמת ליטוש, ניקיון וכדומה. לאחר מכן ניתן לאסוף מידות ולבדוק אילו מבין פתרונות העיצוב הם הרלוונטיים לצרכי הלקוח. הקפדה על תהליך מסודר של רכישת עץ לעיצוב הבית תבטיח חיסכון בהוצאות ותאפשר מימוש אופטימאלי של משאבים. 
 
העיצוב בבית קובע את רמת החיים ואת ההתנהלות הפונקציונאלית היומית בקרב הדיירים, האורחים ובני המשפחה. השימוש בעץ עומד בראש סדר העדיפויות של לקוחות במגזר הפרטי והעסקי, לצורך עיצוב פנים של בתים חדשים וגם במהלך שיפוץ או חידוש דירות קיימות. היתרון של עיצוב מעץ ברור לכל מי שעוסק בתחום והוא בולט בעיקר בהשוואה לפתרונות דקורטיביים אחרים.
מהם היתרונות של עיצוב מעץ בבית
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם