למה לתכנן ארון בגדים בהתאמה אישית ולא לקנות מוכן

ארונות הבגדים הינם בין הרהיטים המשמעותיים והחשובים ביותר בחיינו. באמצעות הארונות השונים אנו דואגים לאחסון של חפצינו החשובים ביותר דוגמת בגדים ונעליים, מזון וכלי מטבח, מכשירים חשמליים וספרים, קוסמטיקה ועוד. ארונות הבית מאפשרים לבני האדם לחיות באיכות חיים גבוהה תודות לארגון והסדר להם הם אחראיים בבית. ארונות מוצלחים יכולים לשרת אותנו במשך שנים רבות ולעומתם, ארונות שאינם מתאימים לצרכינו הייחודיים עלולים להוות כשלון ויתרה מכך – דווקא לפגוע בסדר הקיים בבית.

כיצד נוכל לבחור רהיטים בהתאמה אישית שישרתו אותנו למשך זמן רב? מה הם הפרמטרים המשמעותיים ביותר בבחירת ארונות? מאחר ותפקידם של הארונות הוא לייעל את ניצול שטח החדר, הפונקציונאליות של ארון זה או אחר צריכה להיות בין השיקולים המרכזיים בבחירת ארון. ישנם לא מעט ארונות מקסימים בעיצובם, מרשימים ויוקרתיים שאינם מספקים מענה מבחינה פונקציונלית ומושלכים לרחוב כלאחר יד בתוך זמן קצר. בחירת ארונות באופן פונקציונאלי צריכה לקחת בחשבון כמה פרמטרים מהותיים:

 

ניצול חכם של שטח קיים

השטח הקיים בבית הוא עובדה ברוב המקרים. מלבד מקרים בהם בעלי הדירה מתכוונים לשפץ אותה או להכניס בה אי אילו שינויים, שטח הדירה הקיים חייב להיות אחד הפרמטרים המשמעותיים עליהם יש להתבסס בבחירת ארון, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בארון בגדים. ניצול השטח הקיים מתכוון לתפיסה מקסימלית של שטח פנוי והותרת מקום לתנועה נוחה בחדר. השטח הקיים בחדר יכול להיות מנוצל ביעילות או להיוותר ריק. ניתן לראות מקרים רבים כאלה של פער בין הארון לקיר, חללים ריקים שאין בהם כל שימוש ובדרך כלל הופכים ל"מחסן" חשוף.

 

התאמה לחללי הבית

עיצוב הבית הינו ההשראה או המסגרת של עיצוב הארונות. בבחירת ארון מוכן יש סיכויים רבים שהארון לא יתאים למבנה הייחודי של הבית. תמיד ייוותרו פינות חשופות שאין בהן כל שימוש ואינן מהוות חלק משמעותי בבית לאחר הכנסת הארון. בשל כך, בחירה של ארון בהתאמה אישית מבטיחה ניצול מלא של השטח הקיים בחדר. לעומתה, ארון מוכן מראש יהיה לא אסתטי במיקומים שונים אלא אם מצאתם את הארון המתאים לכם.

 

התאמה לצרכי המשתמשים

לא אחת ניתן לראות ארונות שונים המנוצלים רק בחלקם, בעוד החלק האחר נותר ריק. לדוגמה ניתן לראות לא מעט ארונות בהם המדפים העליונים  "מפוצצים" בבגדים בעוד המדפים התחתונים ריקים מבגדים או נעליים כלל. במקרים כאלה ברור שעדיף להזמין ארונות בהתאמה אישית.

למה לתכנן ארון בגדים בהתאמה אישית ולא לקנות מוכן
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם