כיצד לבחור חיפוי קיר?

חיפוי קיר הוא בעצם כיסוי לקיר המוצמד אליו, לרוב משתמשים בחיפוי לחללים כמו המטבח וחדר האמבטיה אך לא רק. החיפוי מוסיף לעיצוב החלל ומשלים אותו, במקרים מסוימים חיפוי הקיר הוא אפילו נחוץ והכרחי, לדוגמא במטבח, מכיוון שמדובר על איזור בישול ועל מנת למנוע את לכלוך הקירות ולהקל את אופן הניקוי שלהם, חיפויי קירות יתנו את הפתרון המושלם.
 

כל מה שצריך לדעת על חיפוי קיר


חיפוי קיר הוא חלק בלתי נפרד ממנו מחלל המטבח. החיפוי יכול לעזור, לשפר או לשדרג את המראה הכללי של החלל. במטבח חשוב להתקין את החיפוי באיזורים שמעל משטחי העבודה ובעיקר באזורי הבישול ובכך להגן על הקיר מלכלוך.

בחדר האמבטיה נשתמש בחיפוי על מנת להגן על הקירות באיזורים הרטובים, כמו למשל איזור הכיור או המקלחון. נהוג להשתמש בחיפוי לקיר גם במקרים של אסלה סמויה ובכך ליצור מראה מעוצב לאיזור האסלה.

דרך נוספת לשימוש של חיפויי קירות היא חיפוי לצורך דקורציה, אם יש לכם קיר או אולי עמוד בבית שתרצו לתת לו מראה מיוחד ומעוצב, חיפוי יכול להיות הפתרון עבורכם כשצביעת הקיר לא נראית לכם מספקת.

ישנם אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לבחירת חיפוי קיר. כזה שישלים את משטח העבודה או כזה שייתן זריקה של צבע בחלל משעמם. החיפויים מגיעים בכל מיני צורות וגדלים. אם בעבר הכרנו את חיפויי הקיר בדוגמא של אריחים קטנים, כיום ניתן למצוא חיפויי קירות במשטחים גדולים ובמידת הצורך גם כמשטחים רציפים המקנים מראה אחיד.

מעבר לצורות ולגדלים, חיפויים אלו זמינים גם במגוון רחב של עיצובים, טקסטורות וכמובן מגוון רחב של דוגמאות, כך שהשמיים הם הגבול.

אז איך יודעים באיזה חיפוי קיר לבחור? הכל תלוי בחלל אליו אנחנו מייעדים את חיפוי הקיר. החיפויים מיוצרים במגוון של חומרי גלם שונים: קרמיקה, אבן טבעית, שיש, עץ, מתכת, גרניט פורצלן, זכוכית ועוד. במידה ומדובר במטבח, שכידוע זהו חלל הנחשף לרטיבות, שומנים, טמפרטורות שונות וכו' או כשמדובר על חדר האמבטיה שחשוף לרטיבות ולחות, חשוב לבחור את חומר הגלם המתאים לאיזור הרלוונטי.

מעבר לעמידות חומר הגלם לחלל חשוב שיהיה גם נוח וקל לניקוי, ככל שהחיפוי יהיה גדול יותר כך הוא יהיה קל יותר לניקוי. כמובן שיש להתאים את עיצוב החיפוי לסגנון העיצוב של החלל כך שישתלב ויוסיף למראה הכללי.

כמובן שחשוב לקנות חיפויי קירות רק ממשווקים מורשים וכמובן אל תשכחו לבקש אחריות, גם על פגמים ושחיקה.

חיפוי קיר הוא פתרון מושלם למגוון חללים, מטבח, אמבט או כל חלל אחר בבית שאתם רוצים לעצב, לסגנן אותו ולהקנות לו מראה מיוחד. כאמור בחלק מהמקרים חיפויים אלה הם הכרחיים ומעבר לפן העיצובי הם משמשים לשמירה על ניקיון ומצב הקיר.
 

כיצד לבחור חיפוי קיר?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם