המדריך השלם לעיצוב חדר הילדים

חדר הילדים אמור לשדר תמימות, אבל מה שרובנו מפספסים בדרך כלל למרבה ההפתעה הוא הסדר והארגון בחדרים אלה. על אף  שאנחנו משקיעים מאמצים רבים לשמור על הדירה במצב מסודר, דווקא חדר הילדים הוא זה אשר נוטה להיות בעל המראה הכי פחות מאורגן ומסודר בבית.
 
אחת הסיבות הבולטות לחוסר הארגון והסדר בחדר הילדים מתבטאת בערב הרב של הצעצועים והחפצים באותו חדר, אבל כיצד ניצור את המראה הנינוח והמאורגן שאנחנו כמהים אליו מבלי לסדר ולארגן הכל מחדש מידי יום ביומו, כפי שקורה במרבית הבתים ש"מכילים", ילדים, תינוקות וחיות אחרות?
 
 

עיצוב עריסות ומיטות תינוק – מראה נקי ונוסטלגי

 
עריסות ומיטות תינוק מעוצבות במיני עיצוב ייחודיים. האופנה האחרונה בתחום מעצבי פנים מודרניים היא עיצוב חדרי ילדים הדוגלת בעיצוב שקט יחסית שמאופיין בפחות עיצוב ויותר פרקטיות, במראה עדין ונעים יותר. עריסות ומיטות הנדנדה הופכות לשכיחות יותר ויותר ומראה העיצוב הבהיר ללא ציורים או פיתוחים מעוצבים קיצוניים מידי, ניתן להתרשם שאנחנו חוזרים בחזרה אל העולם הרגוע של השינה.
 
ההשקעה בעיצוב חדרי השינה לילדים היא חשוב ללא ספק, אבל חשוב להעניק לאותו עיצוב את הרכות המלטפת שתתבטא במרקמי הבדים והגוונים הנינוחים יותר בקווי עיצוב אחידים ומעוגלים יותר.
 
 

אחסון נכון לעיצוב נעים ואסתטי

 
 
אזורי אחסון ושטחי אחסון הם בין הפרטים והפריטים החשובים ביותר בתחומי חדר הילדים. פתרונות אחסון כמו מדפים, נישות לספרים, ארגזי צעצועים ופינות ייעודיות לכל פעולה, כמו למשל, פינת יצירה, פינת משחקים, פינת ציור  ויצירת מקום ו"בית" לכל  פריט יאפשרו לחדר הילדים להיות מאורגן ונעים תמיד ולהקל על הילד לסדר את חדרו בצורה פשוטה תוך מתן מקום מסודר ומתאים לכל פריט.
 
מדפים ומקומות לאחסון צעצועים נגישים לילד, הם הפתרונות הנדרשים לעיצוב נכון ומתאים לחדר הילדים, כך תוכלו להימנע מחוסר סדר וגם להעניק לילד תחושת עצמאות .

עיצוב פנים חדר ילדים
 
 

תפנו מקום לילדותיות – טפטים או מדבקות קיר?

 
חדר הילדים הוא חדר מיוחד, בדיוק בשל הסיבה שהוא מיועד לילדים. צרו חוויה נעימה עבור הילד שלכם ושתפו אותו בעיצוב החדר. בחירת טפטים תהיה בחירה שיש לחשוב עליה יותר מפעם אחד מאחר שזו תדרוש מכם מאמץ רב יותר בעת הסרת והחלפת הטפט, שנית, האופי של הילד שלנו משתנה במרווחי זמן קצרים, במיוחד בגילאים בצעירים וצפוי שירצה להחליף את הדמויות שעל קיר החדר. על כן, מומלץ לבחור דווקא במדבקות קיר שיאפשרו לילד ליצור/לקבל עולם מיוחד משלו ולכם, התנהלות פשוטה יותר בעת התעורר הצורך להחליף את המדבקות.
 
 

תאורה וגופי תאורה לחדר ילדים ותינוקות –עיצוב נקי וחסכוני

 

גופי תאורה משדרגים את מראה החדר באופן משמעותי תוך הענקת עומק נוסף לחדר. באם חדר הילדים מאופיין בצבעים עשירים ומגוונים רצוי לבחור בגוף תאורה בעיצוב ניטראלי ושקט יותר, אם העיצוב בחדר הוא בעל גוונים ניטראליים, תוכלו לבחור במנורה ממותגת עם דמויות המזוהות עם עולם הילד. 

המדריך השלם לעיצוב חדר הילדים
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם